Jaký je nejlepší recept na piškotový dort vůbec

Piškotové dorty jsou známé jako velmi zábavné a snadno se vyrábějí, a to i pro ty, kteří nemají mnoho zkušeností s pečením. Pečou rychle a nevyžadují mnoho odborných znalostí ani dovedností a jsou také univerzální. Jaký je nejlepší recept na piškotový dort? Kdo má říci, jestli něco takového existuje, ale mezi některými lepšími recepty, které najdete, existují určité podobnosti. Pojďme prozkoumat, co dělá piškotový dort skvělým.

Je zřejmé, že bychom nemluvili o piškotovém dortu, kdybychom neslavili jeho výraznou houbovost. Chcete-li udělat piškotový dort tak charakteristicky houbovitý, vyšlehejte žloutky a bílky vajec, která používáte samostatně. Neměli byste je silně bít, protože vzduchové bubliny by měly zůstat pro optimální houbovost. Pokud je porazíte příliš energicky, zjistíte, že váš dort bude kompaktní místo nadýchaný. Mezitím nevyjde ani piškotový dort s vejci, která nebyla dostatečně zbita. Vědět, jak porazit žloutky a bílé, je jednou z mála výzev při výrobě piškotového dortu.

Další věc, kterou byste měli vědět o piškotových dortech, je, že nezůstanou dlouho čerstvé a vlhké. Jejich svěžest můžete prodloužit těsným zabalením nebo umístěním do mrazničky. Jinak se díváte asi na den, než se váš měkký houbovitý dort stane poměrně tvrdým a neatraktivním.

Zde jsou ingredience potřebné pro přibližně 2 až 3 kusy (průměr 6 “až 8”):

 • Vejce celé: 510 g (přibližně 10 kusů)
 • Ricinový cukr: 305 g
 • Hladká mouka z mouky: 215 g
 • Kukuřičná mouka: 65 g
 • Nesolené máslo: 15 g
 • Jako obvykle nejprve zapneme troubu s otočným knoflíkem teploty nastaveným na 180 ° C (356 ° F).
 • Poté můžeme mouku a kukuřičnou mouku prošít.
 • Potom rozpustíme máslo a necháme ho stranou u trouby, aby neztuhlo.
 • Nyní je čas umístit vejce a ricinový cukr dohromady do misky, kterou lze později připojit k elektrickému mixéru.
 • Potom je začneme šlehat ruční metlou na horké vodní lázni.
 • Šleháme celou cestu, aby se na dně mísy přestal hořet.

Odpověď by mohla spočívat v lahodném krémovém piškotovém dortu jako milostném gestu s rozdílem. Piškotový dort je oblíbenou volbou pro každého a má nádhernou škálu příchutí z tradiční viktoriánské houby, mrkve, citronu a kávy nebo čokolády. Pokud jste to chtěli udělat v minulosti, jednalo se o nákup dortu od místního cukráře, plížení k domu a prasknutí na prahu, aniž by vás někdo viděl.

Ale teď můžete někoho přimět, aby za vás udělal skutek. Nakupování dortů online je opravdu snadné, takže si stačí jen vybrat požadovaný typ piškotového dortu a poté zajistit speciální dodání dortu tomu, kterého milujete.

Takto dodávané dorty se neliší od zasílání kytice květin někomu domů. Představte si však to překvapení, když se řidič dodávky objeví na tváři, podá jim krabičku a uvnitř je nejchutnější piškotový dort. Pravděpodobně to bude poslední věc, kterou očekávali!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *