Zdravé recepty na pizzu

Recepty na zdravou pizzu jsou snadno dostupné, i když používáte tradiční přísady obsažené ve většině receptů. Je však třeba vzít v úvahu mnohem více. Podle mého názoru je pizza kompletní jídlo a skvělý zdroj zdravé výživy pro děti i dospělé.

Kdo z nás nemá rád pizzu? Samozřejmě každý chce kousek z toho. Existuje však dilema, kterému právě čelíme, když přemýšlíme o tom, jak jeden sníst: lahodná pizza není zdravá a zdravá pizza není lahodná, že? Nebo pokud je k dispozici vegetariánská pizza, ukázalo se, že to stojí mnohem víc než vaše běžná masová pizza a není k dispozici pár bloků od vašeho domova.

Při konzumaci pizzy nedochází k žádným problémům s výživou, musíte však dodržovat několik jednoduchých pokynů. Není žádným tajemstvím, že přejídání je skutečný základní problém, nikoli samotná pizza. Ve skutečnosti většina receptů na pizzu obsahuje skvělé zdroje všech skupin potravin, které nám odborníci na výživu doporučují pro zdravou výživu.

Příprava receptu na zdravou pizzu:

Když se snažíte připravit zdravou pizzu, začněte těstem nebo krustou bez tuku na pizzu. Rád pizzu připravuji z pita chleba. U všech pizzy používejte náhražky jako beztučný sýr, beztučná rajčatová omáčka, drcený červený pepř nebo česnek (který má vlastnosti snižující hladinu cholesterolu).

Jen buďte kreativní. Postupujte podle níže uvedených vzorků receptů na pizzu s nízkým obsahem cholesterolu a nechte svou fantazii vytvořit něco skvělého.

Složení:

  • tofu s krustou pizzy (nakrájené na kostičky nebo nakrájené na malé kousky)
  • máslo nebo olej
  • houby
  • ananasové kousky
  • okurka
  • rajčatová omáčka
  • zelená paprika
  • Eidamský sýr
  • mozzarella

Postup:

1. Předehřejte troubu na 20 minut na 375 F (190 ° C).

2. Položte pizzu na pekáč.

3. Rajčatovou omáčku rovnoměrně rozetřete na kůru. Ve skutečnosti můžete použít jakýkoli druh rajčatové omáčky, ale já dávám přednost výběru Del Monte’s Gourmet, protože má již tak výraznou klasickou chuť, že nemusíte nic přidávat, protože omáčka je sama o sobě kompletní.

4. Poté přidejte strouhaný sýr. Pro tento konkrétní recept jsem použil sýr Edam, protože to máme k dispozici. I když je to perfektní, protože je trochu slané, takže se stalo také náhražkou soli.

5. Mezitím smažte tofu na másle nebo oleji. Dávám přednost tofu téměř uzemněnému, protože je křupavější a bude vypadat a chutnat jako nesolený chicharon. Pokud ale nemáte rádi křupavé, můžete to jednoduše nakrájet na kostky a nesmažit, aby vám chutnalo a chutnalo jako maso. Poté jej posypeme na vrch kůry.

6. Dále přidejte zbývající ingredience: okurku, houby, ananas a papriku a při přidávání se jim podaří ozdobit i pizzu. Poté na vrch posypeme nastrouhanou mozzarellou.

Omáčka

Pizza omáčka může být snadno vyrobitelná doma tím, že si vezmete několik čerstvých rajčat, přidáte nějaké bylinky a olivový olej do mixéru a dobře promícháte. Můžete také použít omáčku zakoupenou v obchodě, ale pozorně se podívejte na štítek. Pizza omáčka má notoricky vysoký obsah cukru, takže se podívejte na možnost s nízkým obsahem cukru nebo se držte jednoduché omáčky doma.

Zkuste a drž se dál od Alfreda a krémových omáček. Držte se směsí čerstvých rajčat nebo použijte mírné mrholení olivového oleje místo tradiční omáčky na pizzu.

Ano, zdravá pizza je možná!

Není důvod se vzdát pizzy, pokud se rozhodujete o zdravějším jídle. Při objednávání pizzy udělejte moudrá rozhodnutí nebo zkuste jíst pouze domácí pizzu … kde máte pod kontrolou přísady.

Několik dalších jednoduchých tipů …

Otřete si plátek pizzy ubrouskem, abyste nasákli další mastnotu.
Procvičujte kontrolu porcí! Omezte se na dva plátky jakékoli pizzy. Je těžké to udělat, ale musíte!
Všechno s mírou, že? Pokud toužíte po pizze milovníka masa, dopřejte si tu a tu chvíli, prostě to nepřehánějte – a pamatujte na kontrolu porcí.

Užijte si tu pizzu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *